تبلیغات
نقد بازی های رایانه ای و فیلم ها و سریال های جدید - Killzone 3
نقد بازی های رایانه ای و فیلم ها و سریال های جدید
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 آذر 1389 توسط سید شهاب محمدی | نظرات ()
وقتی ادامه ای بر یك بازی سبک تیراندازی ساخته می شود، دشمنان بزرگتر همیشه بهترین نیستند. البته این موضوعی هست كه خیلی مشاهده كرده ایم، مثلا در Halo با Scarab و یا در Gears of War با یك كرم بزرگ روبرو می شویم.

وقتی ادامه ای بر یك بازی سبک تیراندازی ساخته می شود، دشمنان بزرگتر همیشه بهترین نیستند. البته این موضوعی هست كه خیلی مشاهده كرده ایم، مثلا در Halo با Scarab و یا در Gears of War با یك كرم بزرگ روبرو می شویم. حتی در Call of Duty با یك موشك از شوروی روبرو بودیم. پس اگر ربات های بزرگ چهارپا كه با توپ خانه های لیزری خود حركت می كنند را در Killzone 3 مشاهده كردید، نباید سورپرایز شوید. ماجرا وقتی هیجانی می شود كه دوباره در نقش توماس سوچنکو (Sgt. Tomas Sevchenko) قرار می گیرید و می خواهید چنین موجودی را از پا در بیاورید. پس از نمایش كشتی های یخ زده و محیط سردی كه امسال مشاهده كردیم، آخرین نمایش بازی قابلیت Split-Screen را در بخش تك نفره نشان می دهد. سوچنکو، ریکو  (Rico)و بقیه دوستان هنوز مشغول جنگ در Helghan هستند و باید با كمك آن ها به یك آسانسور فضایی برسیم. محیط پر از سنگرهای قهوه ای، راهروهای آهنی و تخته سنگ های سخت است. رباتی بزرگ سر راه ما ایستاده، ولی روشی وجود دارد كه از پس او برآییم. ریکو تصمیم دارد از آن بالا رفته و به داخلش نفوذ کند و كشتی های فضایی انتقال نیروها وسیله خوبی برای این كار به نظر می رسد. با توجه به گیم پلی و كنترل اسلحه در Killzone 2 ما متوجه یك كنترل نه چندان روان و بلكه سنگین روبرو بودیم. در این سو كنترل بد سنگر گیری و Lagهای فراوان باعث بد شدن كنترل بازی شده بود.

اما در Killzone 3 ما با یك پیشرفت چشمگیر روبرو هستیم كه البته نكات قوت قبل خود را هم از دست نداده است. هنوز با Trigger سمت چپ زوم می كنید و یا از سنگر بیرون می آیید. كنترل خیلی سریع تر و دقیق تر از قبل كار شده است. اگر كنترل قبل كمی برایتان سخت بود، این بار تیراندازی خیلی سریع تر و روان تر است. هنوز هم مناطق اطراف شلوغ و همانند Call of Duty درگیر كننده هستند و Killzone خیلی خوب این مسائل را سازمان دهی می كند. این بار Helghastها با اسلحه های آتشزای خود شما و جوخه تان را به گوشت كباب شده تبدیل می كنند و ربات بزرگ با اسلحه لیزری خود قصد پودر كردن شما را دارد. نمای این ربات و صحنه پردازی آن بسیار زیبا و عظیم كار شده است. دشمنان اطراف حركات و جنب و جوش زیادی دارند. همه چیز شلوغ است، شما یك Helghast را می كشید. از آن طرف تانك شما مشغول بالا رفتن از یك تپه است و از سوی دیگر نیروهای ISA مشغول سنگر گیری و گرفتن موقعیت مناسب هستند. این بار پیشروی شما بیش از قبل است و كمتر باید به زحمت خود را جلو ببرید. امكانات جدید مثل نبردهای نزدیك، خیلی هیجانی و خوب كار شده اند. وقتی صورت به صورت یك Helghast هستید با زدن دكمه L1 یك استقبال گرم و خشن از او خواهید داشت! كارهای زیادی می توانید با او انجام دهید و این بستگی به میزان اضطراب شما دارد و می توانید سر دشمن را گرفته و گردن او را بشكنید و... چه نماهای نزدیك و چه از نظر نماهای دور، Killzone 3 حتی بازی بسیار زیباتری از لحاظ بصری نسبت به عنوان انقلابی قبل است.

شخصیت ها خیلی واقعی تر شده اند و رنگ های مختلف هم به فیلترینگ جدید و گوناگون Guerrilla Games راه یافته اند. آهن ها خاكستری تر از قبل هستند و بعضی مواقع رنگ های غیر قابل انتظاری می بینید. انیمیشن های صورت در بعضی مواقع آنچنان خوب نیست، ولی انیمیشن كلی و دود و انفجاری كه در این بازی مشاهده می كنید در هیچ عنوانی تا به حال ندیده اید. از نماهایی، این بازی هنوز هم كمی احمقانه است و بعضی دیالوگ ها خیلی كلیشه ای و تاكتیك ها خیلی ساده هستند و نیازی به بحث آنچنانی ندارد. خوشبختانه در حین نبرد یكی از سلاح های MAWLR (ربات بزرگ) را به دست می آورید و زمانی كه ریکو و جیمر (Jammer) مشغول شلیك به او هستند، شما به پشت او رفته و با WASP (سلاح راكت انداز به دست آمده از MAWLR) چندین راكت شلیك می كنید. پس از شلیك به داخل سپر دفاعی این ربات، كسی داد می زند: "این كار كرد، هر كاری كه كردی دوباره انجام بده". MAWLR همانند یك بز سرسخت است و به هیچ وجه به زمین نمی افتد. پس از شلیك های فراوان بالاخره تعادلش به هم می خورد و به زمین می افتد و طی یك صحنه دراماتیك شما پیروز می شوید. آیا باز هم یك پروتوكول نظامی دیگر در راه است؟ برای فهمیدن این موضوع باید تا فبریه صبر كنید. باز هم این نمایش ما را با بسیاری از سوال های بی جواب تنها گذاشت (مثل این سوال كه سوچنکو این همه ژل مو را از كجا آورده؟) در كل بخش Campaign سورپرایزهای بزرگی داشت و برای بازی كردن خیلی راحت تر شده است.
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
در مورد قسمت بعد assassins creed چه میخواهید؟


نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی