تبلیغات
نقد بازی های رایانه ای و فیلم ها و سریال های جدید - معرفی بازی Batman Arkham city
نقد بازی های رایانه ای و فیلم ها و سریال های جدید
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 30 آذر 1389 توسط سید شهاب محمدی | نظرات ()
Arkham City مانند نسخه ی قبل خود یك بازی Action بر پایه ی مخفی كاری و مبارزه با سارقان و خلافكاران میباشد و بازی می باشد كه محور اصلی داستان آن بر پایه ی ویژگی های فردی قهرمان و شخصیت اصلی بازی میباشد .
سازنده : Rocksteady Studios
ناشر : Warner Bros. Interactive Entertainment/DC Entertainment
توزیع كننده : Time Warner
نویسنده : Paul Dini
سری : Batman
پلتفرم : PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows
تاریخ عرضه : پاییز 2011
سبك : Action-adventure, beat 'em up, stealth
B A T M A N
A R K H A M C I T Y


سری دوم بازی پرطرفدار Batman كه در Arkham انجام میشود در معرفی شد . این نسخه از بازی Arkham city نام دارد و توسط Rocksteady Studios كه در لندن واقع است و از زیر مجموعه های Eidos میباشد ساخته خواهد شد . این استدیو در كارنامه خود فقط ساخت بازی Urban Chaos: Riot Response را در كنار ساخت سری بازی های Batman داشته است و بیشتر از سازندگان فرعی بازی ها بوده است . همچنین این استدیو در سال 2009 برنده ی جایزه Spike Video Game Awards شد . ناشر این نسخه ی بازی كمپانی مشهور WB Interactive Entertainment میباشد كه در زمینه ی ساخت فیلم هم بسیار با سابقه میباشد . این كمپانی ناشر سری بازی های F.E.A.R. و همچنین Mortal Kombat نیز میباشد . این كمپانی كه از سال 1995 تاسیس شده است در كنار DC Entertainment وظیفه ی نشر بازی رو بر عهده دارد . این شذكت كه از سال 1934 تاسیس شده است بیشتر وظیفه ی نشر Comic ها را بر عهده دارد و Superman هم یكی از سری بازی ها و كامیك هایی است كه توسط این كمپانی نشر پیدا میكند .


در Counter attact ها قادر خواهید بود دو نفر را مجروح كنید .

Gameplay
گیم پلی
Arkham City مانند نسخه ی قبل خود یك بازی Action بر پایه ی مخفی كاری و مبارزه با سارقان و خلافكاران میباشد و بازی می باشد كه محور اصلی داستان آن بر پایه ی ویژگی های فردی قهرمان و شخصیت اصلی بازی میباشد . گیمر ها نقش Batman را در این بازی دارند و در شهر Arkham باید ماموریت های خود را پشت سر بگذارند . -- اینگونه كه من برداشت میكنم بازی میتونه Sand box هم باشه و تغییر جالبی میتونه در بازی باشه . -- گیمر ها همانند نسخه ی گذشته توانایی حركت به آرامی و سرنگون كردن دشمنان به صورت silent را دارند . همچنین ان ها میتوانند از قدرت بتمن در مبارزه با دشمنان نیز استفاده كنند و از ابزار های جنگی بتمن نیز در حین انجام combat ها استفاده كنند . البته بتمن در این نسخه باید از حركات silent استفاده كند زیرا ممكن است villain ها را كه در این نسخه افراد Two-Face و Joker هستند را متوجه حضور خود كند . پس با این حساب بازی بیشتر به سمت مخفی كاری پیش رفته است . تمام ابزار های كوچك بتمن در نسخه ی قبل از ابتدای Arkham City همگی قابل دسترسی خواهد بود و این بدین معناست سازندگان ابزار های جدیدی میخواهند معرفی كنند . دو ابزار كه برای بتمن در این نسخه معرفی شده است یكی smoke bomb میباشد كه بتمن میتواند از آن باری گیج كردن دشمنان خود استفاده كند و دیگری یك ردیاب میباشد كه بتمن میتواند از آن برای پیدا كردن سیگنال ها و پیدا كردن منبغ آن ها استفاده كند . بازی نسبت به نسخه ی قبل خود بیشتر حالت پازل مانند و معمایی به خود گرفته است .در نتیجه شما در این نسخه نیز باید از "Detective Mode" زیاد استفاده كنید . در این نسخه شما به پرونده های قضایی نیز دسترسی دارید و با استفاده از "Detective Mode" میتوانید دشمنان خود را شناسایی كنید و سوابق آن ها را ببینید و با كنار هم گذاشتن های قطعات پازل به نفر اصلی برسید . در همین راستا طراح كمپانی Rocksteady یعنی David Hugo اعلام كرده است كه در این نسخه Detective Mode به "augmented reality mode" تبدیل میشود . و این تغییر بدین معناست كه گیمر ها مانند Arkham Asylum دیگر نباید همیشه از Detective Mode استفاده كنند .Two face میخواهد Catwoman را اعدام كند .

Plot
داستان
وقایع Arkham City یك سال بعد از Arkham Asylum اتفاق می افتد . Quincy Sharp كه در Arkham Asylum رئیس تیمارستان بود حالا برای متوقف كردن Joker محبوبیت خاصی پیدا كرده است . و از این محبوبیت دارد برای رسیدن به پست شهردار در شهر Gotham تلاش میكند . او در راستای تحقق یافتن این امر بخش بزرگی از قسمت های كثیف و فقیر نشین Gotham را خیرادی میكند و با استفاده از گزوهی از مزدوران به نام Tyger میخواهد Arkham City را در این مكان پایه گذاری كند . Arkham City شهری است كه در آن زندانیان Blackgate Prison مستقر میشوند و در آنجا آزاد هستند فقط به آن ها گفته میشود كه فكر فرار نكنند . برای رفت و آمد بین این شهر Sharp از دكتر روانشناسی به نام Hugo Strange كه او پیشنهاد ساخت این شهر را داده بود میخواهد استفاده كند . بتمن نیز همچنان به گشت های شبانه ی خود در شهر و آرام نگه داشتن اوضاع شهر ادامه میدهد . بعضی از نقشه های ساخت Arkham City در اتاق مخفی در دفتر Sharp در Arkham Asylum وجود دارد . Two-Face یكی دیگر از شخصیت های منفی بازی میباشد كه به دنبال آن است كه خود را به villain ها با دستگیری Catwoman اثبات كند . او Catwoman را دستگیر میكند و اعلام میكند میخواهد او را اعدام كند . در تیزر تریلر بازی كه عرضه شد ، Joker مشاهده شد كه به نظر میرسد جراحت او در نسخه ی اول بهبود یافته است . در كنار او هم مثل همیشه Harley Quinn مشاهده شد . أر آخر این تیزر تریلر حمله ی "really, really dark" با صدای مشهور بتمن كه توسط Kevin Conroy اجرا میشود ، گفته شد . این تاریكی به خاطر وجود villain بسیار و جنایات زیادی كه در شهر اتفاق می افتد میباشد .

Characters
شخصیت ها

صداپیشگی سه تن از شخصیت های بازی تا به حال تایید شده است . بتمن مانند نسخه های گذشته توسط Kevin Conroy صداگذاری شده است . Joker هم مانند نسخه ی قبل توسط Mark Hamill صدا گذاری شده است . Hamill همچنین اعلام كرده است كه این آخرین نسخه ای است كه او صدا پیشگی Joker را بر عهده دراد . Riddler در این نسخه توسط Wally Wingert صدا گذاری شده است همچنین اضافه شده است كه Maurice LaMarche و Stana Katic صدا پیشگی Mr. Freeze و Talia al Ghul را بر عهده دارند .

Music
موسیقی
موسیقی بازی توسط Nick Arundel نواخته میشود . این اولین كار این موزیسیان برای Rockstead میباشد . موزیسیان اولیه بازی Arkham Asylum اعلام كرده بود خواهان نواختن موسیقی میباشد كه همه با آن گریه كنند .! ولی در این نسخه با تغییر موزیسیان بازی سبك كلی آهنگ متن بازی نیز تغییر كرده است و بسیار جذاب تر شده است .

نكاتی كلی و جزئی در مورد بازی از مجله Gameinformer

 • Quincy Sharp به دنبال شهردار شدن است و برای رسیدن به این پست دست به هر كاری میزند .
 • Arkham Asylum و Black Gate Prison دیگر جا برای نگه داری زندانیان ندارند .
 • Quincy Sharp به دنبال ساخت Arkham City در محلهی فقیر نشین Gotham میباشد .
 • Hugo Strange رئیس Arkham City می باشد .
 • Two-Face برای بدست آوردن اعتبار به دنبال اعدام كردن Catwoman میباشد .
 • شما حالا میتوانید در counter attact ها دو نفر را مجروح كنید .
 • تمام gadget ها ( ابزار ها ) از نسخه ی قبل از ابتدا بازی در دسترس شما خواهد بود .
 • ماموریت های فرعی نیز در بازی تایید شده است .
 • شما میتوانید از افراد Ridler -- یكی از دشمنان بتمن -- بازجویی كنید .
 • در این نسخه بتمن smoke bomb هم دارد .
 • Sharp برای تحت اختیار قرار دادن Joker محبوبیت زیادی كسب كرد .
 • زندانیان Arkham City فقط یك دستور را باید اجرا كنند : Don’ t try to escape
 • مجازات رعایت نكردن قانون بالا مرگ است .
 • زندانیان میتوانند هر كاری بخواهند در داخل Arkham City انجام دهند .
 • زندانی جدیدی برای Arkham City میرسد . او Two-Face نام دارد .
 • او Catwoman رو میگیره و میخواهد آن را اعدام كند .
 • شما میتوانید از ابزار خود در طی مبارزات نیز استفاده كنید .
 • مثلا میتوانید ژل منفجر شئنده را طی مبارزات بر پشت یكی از دشمنان بزنید و آن را منفجر كنید .
 • بعضی از villain ها گروه های مختلفی در سر تا سر Arkham City دور خود جمع كرده اند .
 • در این نسخه قادر خواهید بود دشمنان خود را مسخره كنید .
 • در بعضی از ماموریت های فرعی شما میتوانید كنترل Zsasz را بر عهده بگیرید .
 • لباس Harley در این نسخه تغییر كرده است .
 • Broadcast analyzer . وسیله ای كه بتمن از آن برای شنیدن پیغام های جوكر میتواند استفاده كند .
 • Orcacle گم شده است و در این نسخه بتمن را همراهی نمیكند .
 • حالا Alfred در گوش بتمن صحبت میكند .
 • هنوز Rocksteady چیزی در مورد قسمت multiplayer نگفته است .درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
در مورد قسمت بعد assassins creed چه میخواهید؟


نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی